سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
اطلاعات تکمیلی درباره لغو روادید گردشگران چینی اعلام گردید

اطلاعات تکمیلی درباره لغو روادید گردشگران چینی اعلام گردید

به گزارش تور مسافرتی اطلاعات تکمیلی درباره لغو روادید یک طرفه چینی ها و ورود گردشگران تجاری، دانشجویی یا اتباع تایوان اعلام گردید.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، اتاق بازرگانی ایران درباره برقراری مقررات لغو روادید یک طرفه برای اتباع جمهوری خلق چین، نامه ای را به تمام روسای تشکل های وابسته به اتاق ایران نوشت. در این نامه اشاره شده به استناد مصوبه شماره ۴۰۰۲۹ مورخ ۵ تیرماه سال ۹۸، هیئت وزیران، اطلاعات تکمیلی دریافتی در اینباره به شرح زیر اعلام شده است.
وفق مقررات فوق الذکر، دارندگان گذرنامه های عادی جمهوری خلق چین، منطقه ویژه اداری هنگ کنگ و منطقه ویژه اداری ماکائو با مقاصد گردشگری و تجاری قادر خواهند بود از ۲۵ تیرماه ۹۸ برابر با ۱۶ جولای ۲۰۱۹ بدون دریافت روادید به ایران وارد و در هر بار ورود به مدت ۲۱ روز اقامت کنند.
لغو روادید ابلاغ گردیده شامل آن دسته از متقاضیان چینی خواهد بود که به قصد گردشگری و انجام امور تجاری وارد قلمرو جمهوری اسلامی ایران خواهند شد.
همچنین اتباع تایوان (چین تایپه) می بایست کماکان با دریافت روادید از نمایندگی های جمهوری اسلامی به ایران وارد شوند. در ضمن سایر اتباع چینی که متقاضی انواع دیگر روادید از قبیل دانشجویی، حق کار و یا مطبوعاتی و غیره هستند می بایست نسبت به دریافت روادید از نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایند.