سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
جاذبه های گردشگری جهان، محله ای که دیوار خانه هایش تماما رنگی است

جاذبه های گردشگری جهان، محله ای که دیوار خانه هایش تماما رنگی است

تور مسافرتی: رنگ ها همیشه تاثیر گذارند، بخصوص زمانی که قرار باشد در محله ای که دیوار خانه ها تماما رنگی است زندگی کنی یا این که ساعاتی در آن سپری کنی؛ محله رنگارنگ بوکاپ، آفریقای جنوبی حس شادی را برای توریستهایی که از آن دیدن می کنند به همراه دارد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، محله «بوکاپ» یکی از قدمی ترین مناطق مسکونی شهر کیپ تاون، آفریقای جنوبی است که دامنه های تپه سیگنال واقع شده و خانه های رنگی این محله موجب شهرت آن در میان گردشگران شده است.
گفته شده است که ساکنین این محله رنگارنگ، نوادگان برده هایی هستند که در قرن ۱۶ و ۱۷ میلادی توسط هلندی ها از کشورهای مالزی، اندونزی، سریلانکا، هند و چند کشور آفریقایی به این منطقه آورده شدند و به گروه «مالایا» شهرت داشتند.
بریتانیا در سال ۱۷۹۵ «کیپ تاون» را از هلند پس گرفت و همین مسئله موجب شد تغییرات زیادی در این منطقه به وجود آید؛ تغییرات به وجود آمده در این منطقه شامل آزادی مذاهب، لغو تجارت بردگان و اختتام دادن به مسئله برده داری بود. بعد از به انتها رسیدن مسئله برده داری، برده هایی که دیگر از قید بردگی رها شده بودند در این محله اجتماعی تشکیل دادند.
در این سال ها ازدواج هایی بین مردمان جنوب شرق آسیا، برده های هند، ماداگاسکار و بومیان آفریقایی صورت گرفته است که بانوان بومی این محله برای ازدواج با مردان مسلمان به دین اسلام روی آورده اند و اسلام دین غالب این محله شده است و ساکنین آن خودرا «مسلمانان کیپ» می نامند.
فلسفه خانه های رنگی محله «بوکاپ» در آفریقای جنوبی بدین سان است که در ابتدا خانه های این محله فقط به رنگ سفید نقاشی می شدند اما بعد از آن که برده داری در کیپ تاون ممنوع گردید به افراد حاضر در محل اجازه خرید خانه و تملک زمین داده شد و از آن پس اهالی بوکاپ تصمیم گرفتند به مناسب آزادی که در اختیار آنها قرار گرفته خانه هایشان را به رنگ های شاد نقاشی کنند.
یکی دیگر از جذابیت های بوکاپ به غیر از خانه های رنگارنگش مسجدی است که در این منطقه ساخته شده است. مسجد اول (Auwal Mosque) عنوان قدیمی ترین مسجد کشور آفریقای جنوبی را به دوش می کشد که در سال ۱۷۹۴ ساخته شده است و مسلمانان از سال ۱۸۰۴ اجازه ورود به آنرا پیدا کردند.
از دیگر جذابیت های این منطقه برای گردشگران قدیمی ترین خانه این محله است که به موزه بوکاپ تبدیل گشته است؛ وسایل در این خانه قدیمی که به موزه تبدیل گشته است به شکلی چیده شده که شکل زندگی ثروتمندان محله مالایی در قرن ۱۹ را به نمایش می گذارد و هم چنین تاثیرات سنت های اسلامی بر روی فرهنگ و هنر «کیپ تاون» را نمایش می دهد.
چند ملیتی بودن ساکنین این منطقه در غذا، رقص و موسیقی بوکاپ کاملا مشهود بوده، بعنوان مثال غذای مرم بوکاپ تلفیقی از سبک های خاورمیانه، هلند و جنوب شرقی آسیا است و مردم از میوه و ادویه جات به مقدار زیاد در غذاهای خود استفاده می نمایند.
خانه ها و مساجد محله «بوکاپ» به شکل رنگین کمانی رنگ شده اند و تمام همسایه ها باهم در استفاده از رنگ ها اتفاق نظر داشته اند تا مشکلی پیش نیاید؛ قدم زدن در خیابان های یک طرفه و سنگ فرش شده بوکاپ با رنگ های رنگین کمانی خود یکی از رویایی ترین حالات در مسافرت است که هر گردشگری دوست دارد آنرا تجربه کند.
منبع:
www.capetown.trave
theculturetrip.com
www.atlasobscura.com

منبع: