سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
با حضور ۶ استان در مهدی شهر؛ جشنواره ملی ایل سنگسر برگزار می گردد

با حضور ۶ استان در مهدی شهر؛ جشنواره ملی ایل سنگسر برگزار می گردد

به گزارش تور مسافرتی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اظهار داشت: جشنواره ملی ایل سنگسر به مثابه فرصتی برای معرفی جاذبه های فرهنگی و همین طور گردشگری این ایل آبان ماه ۹۸ انجام می شود.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، مهدی جمال بامداد پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل میراث فرهنگی سمنان ضمن اشاره به برگزاری جشنواره ملی ایل سنگسر از ۲۲ تا ۲۴ آبان ماه ۹۸ در مهدی شهر، بیان کرد: ایل سنگسر یکی از ایلات قدیمی کشور بافرهنگ و آداب ورسوم و همین طور سابقه تاریخی ویژه ای است که این جشنواره اهتمام دارد تا زوایای مختلف زندگی این عشایر را به تصویر بکشد.
وی بابیان اینکه ایل سنگسر قسمتی از تولیدات دامی و محصولات لبنی استان سمنان را تأمین می کنند پس ازلحاظ اقتصادی نیز دارای اهمیتی بسزا است، ابراز کرد: یکی از اهداف برگزاری جشنواره شناساندن توانمندی های ایل سنگسر و پشتیبانی از آنها است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه جشنواره ایل سنگسر می تواند در معرفی داشته های این ایل مؤثر باشد، اظهار داشت: شناساندن ظرفیت های این ایل یکی از مسائلی است که در برگزاری همایش باید به آن توجه شود؛ برای مثال باید گفت سنگسری های مهدی شهر طولانی ترین مسیر کوچ روی عشایر را در جهان دارند اما مردم در درون استان سمنان و حتی شهرستان مهدی شهر هم بعضاً از آن غافل هستند این امر نشان داده است که باید در بحث ترویج دقت نظر بیشتری داشته باشیم.
جمال بابیان اینکه جشنواره ایل سنگسر در کنار توانمندسازی جوامع محلی، معرفی و تبلیغ محصولات جدید گردشگری و همین طور کمک به برندسازی تولیدات عشایر را هم دنبال می کند، ابراز کرد: این جشنواره فرصتی خوب برای لطمه شناسی نقاط ضعف و قوت حوزه گردشگری نیز شمرده می شود همین طور می تواند تولیدات عشایر استان را نیز به مردم کشور معرفی نماید.
وی بابیان اینکه خاصیت این دست همایش ها شناسایی علایق و سلایق بازار و مخاطب هدف گردشگری در سراسر کشور است، اظهار داشت: زمانی می توانیم در معرفی یک ظرفیت فرهنگی و گردشگری موفق عمل نماییم که در کنار ایجاد فرصت مناسب برای مقاصد گردشگری کمتر معرفی شده بتوانیم در عرضه محصولات تولیدی و حفظ و تقویت ارزش های فرهنگی، بومی و محلی نیز موفقیت کسب نماییم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، بابیان اینکه در همایش ایل سنگسر از پنج استان کشور نیز برای حضور دعوت شده است، ابراز کرد: قزوین، قم، تهران و البرز در کنار مازندران و سمنان شرکت کنندگان در این همایش سه روزه هستند.

منبع: