سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
برنامه های هفته تهران در محله های طهران قدیم تشریح شد

برنامه های هفته تهران در محله های طهران قدیم تشریح شد

تور مسافرتی: در آستانه فرا رسیدن ۱۴ مهر و روز تهران، برنامه های ویژه ای با هدف معرفی تاریخ، فرهنگ و هویت   محله های طهران قدیم که در حصار ناصری واقع شده اند؛ از طرف شهرداری منطقه ۱۱ به اجرا در می آید.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ تهران، ۴ کیلومتر از حصار ناصری در محله های این منطقه واقع شده اند که بخش مهمی از تاریخ کشور را در خود جای داده است؛ همین طور به منظور معرفی جاذبه های گردشگری و آگاهی دوستداران تهران درباب ابنیه، مکان رویدادها، گذرها و فرهنگ مردم تهران در بیشتر از یکصد سال پیش در آستانه فرا رسیدن ۱۴ مهر که از طرف شورای اسلامی شهر تهران بعنوان “روز تهران ” نامگذاری شده است؛ تبلیغات محیطی را با سوژه معرفی ۳۰ نقطه گردشگری در برنامه کاری شهرداری قرار دارد.
عمارت ۱۶۰ ساله تیمور تاش ( موزه جنگ )، موزه ثبت احوال، موزه قرآن و خانه موزه مقدم که همگی جزو ابنیه فاخر و بسیار زیبای طهران قدیم هستند؛ در روز ۱۴ مهر باز و به صورت بلاعوض پذیرای شهروندان هستند.
همچنین به مناسبت روز تهران در خانه و موزه مقدم که متعلق به احتساب الملک اولین شهردار تهران بوده با همکاری مدیریت موزه و دانشگاه تهران نمایشگاه عکس تهران قدیم از مرکز اسناد احتساب الملک دایر می شود.
از طرف باشگاه عکاسان جوان و با همکاری مدیریت موزه، دانشگاه تهران و شهرداری منطقه ۱۱ مسابقه عکاسی از عمارت قاجاری احتساب الملک (موزه مقدم) برگزار می شود که تصاویر برگزیده در همان مکان اکران خواهند شد.
تقدیر از احیاء کنندگان خانه های قدیمی و تاریخی حصار ناصری در بافت تاریخی منطقه ۱۱ که با مرمت و حفظ معماری ملک خود نسبت به احیاء و صیانت از میراث طهران قدیم اقدام نموده اند و ابنیه خودرا با تغییر کاربری تبدیل به کافه، رستوران، تماشاخانه، هتل و… کرده اند، برگزاری نشست با کافه داران پهنه رودکی و احصاء ایده های آنان برای ارتقای تعامل و مشارکت با مدیریت شهری با هدف فرهنگسازی و ارتباط با شهروندان در پهنه فرهنگ و هنر رودکی، بازگشایی موزه دخانیات به مناسبت روز تهران، تهیه و تولید قصه های تهران با روایتگری استاد نصراله حدادی از طهران قدیم و برگزاری نشست تخصصی تهران با تاریخ پژوهان تهران در کافه کتاب دارالخلافه از دیگر برنامه هایی است که در هفته تهران اجرا خواهند شد.
رونمایی از نقشه پهنه فرهنگ و هنر رودکی، افتتاح روایت خانه خیابان ولی عصر (عج)(خانه مینایی )، تخفیف ۱۰ درصدی کافه های پهنه رودکی، شاهنامه خوانی و قصه گویی در کافه های پهنه رودکی از دیگر برنامه هایی است که در هفته تهران از ۱۲ تا ۱۸ مهر در منطقه ۱۱ اجرا خواهند شد.

منبع: