سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
۵۰ مستند قوم شناسی و مردم نگاری در سینماحقیقت

۵۰ مستند قوم شناسی و مردم نگاری در سینماحقیقت

تور مسافرتی: قوم شناسی Ethnologie و مردم نگاری Ethnographie از گونه های مهم سینمای مستند به شمار می روند که امسال، کارگردانان ۵۰ فیلم مستند این دو گونه متقاضی شرکت در بخش مسابقه ملی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت شده اند.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، با عنایت به ثبت ۶۸۷ فیلم مستند در دبیرخانه این دوره جشنواره، بیشتر از هفت درصد این آثار، مستندهای قوم شناسی و مردم نگاری هستند.
برخی از این فیلم های مستند که به سیزدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت ارائه شده اند، از مضامینی چون ایل قشقایی، آداب و رسوم منطقه زریبار، مراسم عروسی در کرمان، نوجوانان منطقه نسارکوه، کوچ در گروه بزرگی از جامعه ایرانی، فرهنگ و آداب و رسوم بومیان کیش، عشایر ترکاشوند، آیین نخل خرما، قوم لک، فرهنگ منطقه ممسنی، ایل بختیاری، مردمان شهر دریان، خانه، خانواده، طایفه و ایل ترکمن ها با معرفی یکی از آخرین اجُق های موسیقایی ترکمن صحرا و… برخوردار می باشند.
اسامی فیلم های منتخب بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت نیمه دوم آبان ماه اعلام خواهد شد.
سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ به دبیری «محمد حمیدی مقدم» در شهر تهران برگزار می شود.

منبع: