سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
تدوین تقویم رویدادهای فرهنگی برای کاخ گلستان

تدوین تقویم رویدادهای فرهنگی برای کاخ گلستان

تور مسافرتی: رئیس کاخ جهانی گلستان همزمان با رونمایی از ۳۱ تصویر کمتر دیده شده از آلبوم خانه این کاخ جهانی، از تدوین تقویم رویدادهای فرهنگی با هدف نمایش بخش هایی از گنجینه ی کاخ گلستان آگاهی داد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، همزمان با روز جهانی میراث دیداری و شنیداری، نمایشگاهی از تک تصاویر آلبوم خانه کاخ گلستان با نام «نظاره بر نادیده ها» در حوض خانه کاخ گلستان راه اندازی شد.
این عکس ها نمایشگاهی از تک عکس هایِ اصل آثار تصویری چاپ شده در زمان قاجار است که تابحال در معرض نمایشِ عمومی قرار نگرفته اند.

آفرین امامی – مدیر پایگاه میراث جهانی کاخ گلستان – که از حدود یک ماه قبل بجای مسعود نصرتی در این سمت، منصوب شده است، نیز در سخنانی درباره ی رویکرد و برنامه های پیشِ روی فرهنگی کاخ گلستان اظهار نمود: با عنایت به وجود آثار باارزش تاریخی در مخازنِ نگهداری آلبوم خانه و کتابخانه نسخ خطی و سایر مخازن نگهداری اشیا و آثار در مجموعه کاخ گلستان، تقویم رویدادهای فرهنگی با برگزاری نمایشگاه های موضوعی و فصلی برای قسمتی از گنجینه های کاخ گلستان تهیه و تدوین می شود.
او با اشاره به ظرفیت های بسیار بالا و برنامه ریزی های پیشِ رو برای معرفی هر چه بیشتر داشته ها و اندوخته های موجود این مجموعه که تابحال در معرض دید مردم و علاقه مندان قرار نگرفته است، اضافه کرد: برمبنای سیاست گذاری انجام شده با تمهیداتِ پیشِ رو، می خواهیم مردم را با نادیده ها و ناشناخته های کاخ گلستان آشناتر کرده و به جذابیت گردشگری این مجموعه اضافه نماییم.

وی هچمنین از تهیه و تدوین تفاهم نامه های فرهنگی با سایر ارگان های مرتبط و مشارکت اماکن تاریخی، سایر موزه ها و مراکز پژوهشی و حوزه های فرهنگی در آینده ای نزدیک و با هدف اجرایی کردن این طرح آگاهی داد و اظهار داشت: در حوزه دیپلماسی فرهنگی – بین المللی نیز می خواهیم تا با نام فعالیت های مشترک، امکان برگزاری نمایشگاه هایی از این دست به صورت مستمرو با هدف شناساندن کاخ گلستان و آثار باارزش موجودِ آن برگزار نماییم.
نمایشگاهِ «نظاره بر نادیده ها» از ۱۴ تا ۱۷ آبان در حوض خانه کاخ گلستان از ساعت ۹ تا ۱۶: ۳۰ پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

منبع: