سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
کشف بقایای یک زن باستانی در کنار جواهرات رومی

کشف بقایای یک زن باستانی در کنار جواهرات رومی

تور مسافرتی: بقایای یک زن باستانی در کنار جواهرات نادر رومی در روسیه کشف شد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، بقایای این زن باستانی در مقبره ای خانوادگی واقع در شمال رشته کوه های قفقاز کشف شده است. باستان شناسان در حالی بقایای دوهزارساله این فرد را کشف کردند که جواهرات نادر و ارزشمندی همچون دو حلقه بسیار گران قیمت در کنارش قرار داده شده بود. این اکتشاف از آن جهت برای باستان شناسان حائز اهمیت بود که جواهرات رومی در کنار او قرار داده شده بودند.
باستان شناسان معتقدند با عنایت به حجم جواهرات باارزش کشف شده در مقبره، بقایای کشف شده به خواهر، مادر یا همسر یکی از مردان اشراف زاده جنگجو تعلق داشته است.
سرپرست باستان شناسان پروژه تحقیقاتی شمال قفقاز اعلام کرد، بقایای این زن باستانی در کنار مقبره یک جنگجو و دو مرد دیگر دفن شده است.

سرپرست باستان شناسان این پروژه کاوشی می گوید: دو حلقه ای که در انگشتان این زن کشف شده با استفاده از فناوری پیچیده ای ساخته شده اند. برای ساخت هرکدام از شیشه شفاف سفید با رگه های طلایی رنگ استفاده شده است که جواهری تیره در مرکز آن قرار داده شده است. بدون شک این جواهرات رومی هستند. ساخت این نوع جواهرات در آن دوره بسیار پرهزینه و برای مردمان «بربر» بسیار باارزش بود چونکه فناوری ساخت شیشه هنوز به قفقاز شمالی نرسیده بود.
مهره هایی که بر روی کفش های این زن قرار داده شده بودند نیز از جنس «کورنالین» (نوعی عقیق جگری) ساخته شده بودند.

در مقبره این فرد همین طور مدالی از جنس «آمیتیس» (لعل بنفش) قرار داده شده بود.
باستان شناسان معتقدند هدیه دادن جواهرات گران قیمت توسط جنگجویان قفقاز شمالی به اشخاص محبوب شان مرسوم بوده است.