سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
آغاز ساخت اولین موزه مهاجرت در کلن

آغاز ساخت اولین موزه مهاجرت در کلن

تور مسافرتی: اولین موزه مهاجرت در کلن آلمان ایجاد می شود. دولت فدرال آلمان ۲۲ میلیون یورو برای ساخت این موزه در نظر گرفته است.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، مرکز اسناد و موزه مهاجرت در آلمان، هفته گذشته اعلام نمود که کمیته بودجه پارلمان آلمان برای ایجاد موزه مهاجرت، ۲۲ میلیون یورو تعیین کرده است. علاوه بر این، مسئولان دولت نوردراین-وستفالن نیز وعده داده اند که در ساخت موزه کمک خواند کرد.
رولف مونتسه نیش، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در پارلمان آلمان و از حامیان اصلی ایجاد این موزه، اظهار داشت: « هدف ما از ایجاد این موزه، فراهم کردن مکانی برای یادآوری تاریخ مهاجرت است.»
مونتسه نیش اشاره کرد: «کلن نزدیک به دو هزار سال، مقصد مهاجران از کشورهای مختلف بوده است، شهری چندفرهنگی به حساب می آید و بنا بر این برای ایجاد این موزه محل کاملا مناسبی است.» بگفته این سیاست مدار در کلن شهروندانی از ۱۸۰ ملیت زندگی می کنند و پیروان ۱۵۰ دین و مذهب ساکن این شهر هستند.
آنطور که شبکه رادیویی غرب آلمان اعلام نموده، برای ایجاد موزه کلن، یک محوطه صنعتی متروکه در داخل شهر کلن در نظر گرفته شده است. مرکز اسناد و موزه مهاجرت در آلمان در چند دهه گذشته هزاران وسیله مربوط به مهاجران را جمع آوری کرده است که در موزه کلن به نمایش گذشته می شود.
از این وسایل می توان به دفاتر خاطرات، گذرنامه ها و کارت شناسایی های مهاجران و پناهندگان، چمدان ها و کتاب های آشپزی اشاره نمود. در بین وسایلی که در موزه در معرض دید عمومی قرار می گیرند، کلاه یک پرستار کره ای وجود دارد که در دهه ۱۹۶۰ بعنوان “کارگر مهمان” به آلمان مهاجرت کرده است. اما جالب ترین وسیله ای که در بین اشیا این موزه به معرض نمایش گذاشته خواهد شد؛ دفترچه ای راهنما است که در سال ۱۹۶۶ به کارگران ترک مهاجر به آلمان اهدا شده است. در این دفترچه نوشته شده است: «آلمانی ها تنها به خارجی هایی که کوشا باشند، احترام می گذارند.»
این گزارش توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان تهیه شده و در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده شده است.

منبع: