سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
موزه ملی ایران، میزبان همایش اسپانیایی ها

موزه ملی ایران، میزبان همایش اسپانیایی ها

به گزارش تور مسافرتی مدیر کل موزه ملی ایران از برگزاری همایش «میراث دیرینه شناسی اسپانیا» به میزبانی موزه مادر کشور، سه شنبه ۱۲ آذر با حضور استادان دانشگاه آلیکانته و کارشناسان موزه دیرینه شناسی آلیکانته اطلاع داد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، جبرییل نوکنده – مدیر کل موزه ملی ایران – این همایش را که به دنبال نمایشگاهِ «میراث دیرینه شناسی اسپانیا» که آثارِ تاریخی-فرهنگی این منطقه از اسپانیا را به نمایش درآورده، زمینه ساز ایجادِ بستری مناسب برای آشنایی با فرهنگ و تمدن سایر ملل دانست و اظهار داشت: همایش “میراث دیرینه شناسی اسپانیا” هم در جهت آن نمایشگاه برگزار می گردد و به معرفی ابعاد و وجوه مختلف تمدن باستانی و غنی اسپانیا می پردازد.
به اعتقاد او، این برنامه علمی فرصت شناخت خصوصیت های فرهنگی و هنری و گذر تاریخ در تمدن های مختلف این بخش از مدیترانه را بوجود می آورد.
وی با اشاره به این که حضور پژوهشگران و صاحبنظران در این همایش آزاد است، اظهار نمود: این همایش ۱۲ آذر در دو نوبت بامداد ۱۰ تا ۱۲ و بعد ازظهر ۱۴ تا ۱۶ با حضور اساتید دانشگاه آلیکانته و کارشناسان موزه دیرینه شناسی آلیکانته در سالن نشست موزه ایران باستان برگزار می گردد.
نمایشگاه «میراث دیرینه شناسی اسپانیا» با نمایشی از تمدن شرق مدیترانه از موزه دیرینه شناسی الیکانته یکشنبه ۳۱ شهریور در موزه ملی ایران کار خویش را شروع کرد و مقرر است تا ۲۶ فروردین ماه سال آینده در سالن نمایشگاه های موقت موزه دیرینه شناسی و هنر دوره اسلامی برپا باشد.
۳۰۰ اثر اسپانیایی در چهار گالری «دوران پارینه سنگی تا دوره مفرغ»، «گالری دوره های آهن، فینیقی، رومی، اسلامی، قرون وسطی»، «عصر مدرن و معاصر» و « اسناد روابط سیاسی ایران و اسپانیا در سده هفدهم میلادی» در موزه ملی ایران به معرض نمایش گذاشته شده اند و هر روز به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۹ تا ۱۷ پذیرای علاقمندان است. بهای بلیت ۵۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده و به منظور ایجاد تسهیلات بیشتر برای علاقمندان و تشویق بازدیدهای خانوادگی در تعطیلات آخر هفته، روزهای پنج شنبه و جمعه بازدید مجانی است.
همینطور دانش آموزان و دانشجویان گرامی در چارچوب اردوهای آموزشی می توانند بدون پرداخت وجهی با فرهنگ و هنر اسپانیا آشنا گردند.