سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
مدیر اداره کل موزه ها خبر داد: تغییر ساعت کاری موزه های تهران

مدیر اداره کل موزه ها خبر داد: تغییر ساعت کاری موزه های تهران

به گزارش تور مسافرتی مدیر اداره کل موزه ها خبر داد: با تغییر ساعت کاری چهار موزه بزرگ تهران، تلاش می نماییم به مرور فعالیت موزه ها را به سمت شب ببریم تا با طولانی شدن شب ها هم بتوانیم فعالیت موزه ها در شب را به مرور در کشور جا بیاندازیم.
محمدرضا کارگر در گفتگو با ایسنا با اشاره به این که ساعت کار موزه ها در نیمه دوم سال تا روز گذشته از ساعت هشت بامداد تا پنج بعدازظهر بود، اظهار نمود: برای رسیدن به این برنامه ریزی، باید بتوانیم ساعت کار موزه ها را به مرور در پس از ظهر و در نهایت در شب گسترش دهیم، بنابراین از امروز دوم بهمن ساعت کار موزه ها از ۹ بامداد شروع می شود و تا شش و نیم بعدازظهر ادامه دارد.
او با تاکید بر این که در این برنامه ریزی هم اکنون یک ساعت و نیم افزایش ساعت کار به سمت شب را داریم، توضیح داد: چهار موزه ی سعدآباد، نیاوران، گلستان و موزه ملی ایران هم اکنون بر طبق این برنامه ریزی جلو می روند و بخشنامه ی اداره کل موزه ها به آنها ابلاغ گردیده است، تا در صورت رسیدن به نتیجه ی مطلوب به مرور بتوانیم همه ی موزه ها در سراسر کشور را در این برنامه ریزی وارد نماییم.
وی افزود: این ساعت کاری تا دو ماه آخر سال به همین روند خواهد بود و برای نیمه نخست سال آینده هم بطور قطع تغییراتی در ساعت کاری موزه ها به وجود خواهد آمد.
کارگر همینطور با تاکید بر این که با رصد کردن موزه های انتخاب شده برای این طرح و میزان استقبال مردم برنامه ریزی های بعدی انجام می شوند، بیان نمود: همینطور به صورت جدی تلاش می نماییم تا یکی از موزه ها مانند مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از آغاز ماه مبارک رمضان در سال آینده، ساعت کاری این مجموعه ی تاریخی به پاسی از شب کشیده شود.
در حالی مدیر اداره کل موزه ها این صحبت ها را مطرح می کند که فروردین سال جاری هم به ایسنا اعلام نموده بود؛ «براساس کلیت تصویب شده، دو موزه در تهران به صورت آزمایشی و بعنوان پایلوت پس از آخر ماه رمضان، دو شب در هفته را تا پاسی از شب به بازدیدکنندگان سرویس می دهند. تا کنون کلیت طرح برای فعالیت شبانه موزه ها تأیید شده است، اما نخست باید ساز و کار آن فراهم گردد، در اولین قدم پس از آخر ماه رمضان، دو موزه در ایام پنج شنبه و جمعه تا ۹ شب به فعالیت خود ادامه می دهند، تا به نتیجه ی کلی درباره ی این اقدام برسیم.» به نظر می آید اخیرا برای نتیجه دادن این طرح اداره کل موزه ها برنامه ریزی های مورد نیاز را انجام می دهد.