سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
محوطه باستانی ۹ هزار ساله در مسیری پر از نخاله!

محوطه باستانی ۹ هزار ساله در مسیری پر از نخاله!

به گزارش تور مسافرتی ایسنا/البرز معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز با اشاره به اینکه اتوبان تهران- کرج- قزوین پرتردد محور کشور اما در کنار آن نازیباترین محور کشور است، اظهار داشت: باید جداره های راه، رسیدگی به فضای سبز، ترمیم آسفالت در این محور صورت گیرد، نباید شاهد انباشت زباله در حاشیه آن باشیم.

علی درویش پور روز سه شنبه ۱۵ بهمن در اولین جلسه ستاد خدمات سفر استان ویژه استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی اظهار نمود: اگر به دنبال توسعه، عمران و آبادی در البرز هستیم باید جامع محور باشیم و در تمامی عرصه ها و حوزه ها کار نماییم.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اهمیت توجه به کاروان های راهیان نور در ذیل خدمات سفر افزود: پیام این کاروان پیوند میان دو نسل مجاهد و مدافع است.

وی توضیح داد: امروز مردم در مناطق عملیاتی اردوهای راهیان نور بعنوان مکان های زیارتی حضور می یابند و انتظار داریم در اعزام کاروان راهیان نور تمامی دستگاه ها به تکالیف خود عمل کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینکه ظرفیت البرز در گردشگری بسیار بالا است اما آن طور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته اضافه کرد: در فرودین ماه سال جاری باوجود وجود بارندگی ها و تاکیدات بر لغو سفرها حدود ۳۶ میلیون تردد ثبت شده در محورهای مواصلاتی البرز داشتیم اما استان البرز سهم خوبی از حضور این مسافران نداشت، باید ۱۰درصد این تردد آنها را بتوانیم در البرز ماندگار نماییم.

درویش پور با اشاره به اهمیت فعالیت نهادهای ذیل خدمات سفر همچون راهداری ها، شهرداری ها، بهداشت و درمان برای سفرهای ایمن، خاطره انگیز و ایمن اظهار داشت: باید برنامه ای خاص و مضاعف برای ایام نوروز و تابستان ویژه حضور مسافران و گردشگران داشته باشیم.

وی با این توضیح که محوطه ازبکی ظرفیت گردشگری عالی برای البرز است، عنوان کرد: اما مسیر عبوری برای دسترسی به آن پر از نخاله های ساختمانی است، چه انتظاری داریم که توریست در آنجا حضور یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینکه شهرداری کرج باید در ورودی شهر همچون میدان حافظ طراحی های خاص داشته باشد، اظهار داشت: در البرز مسافران عبوری تنها مساله ترافیک را می بینند، باید در ستاد خدمات سفر هر کدام از شهرستان ها پلان تعریف شده ای داشته باشند تا خدمات ویژه مسافران افزایش یابد.

وی اشاره کرد: حوزه گردشگری احتیاج به عرضه خدمات درجه یک در حد جهانی دارد، در صفحه تبلیغات بیلبوردهای بین راهی باید برای معرفی ظرفیت های گردشگری البرز کار کرد، بحث سرویس دهی در واحدهای بین راهی مهم می باشد.

درویش پور با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی تقویت گردشگری در داخل مرزهای کشور است، توضیح داد: برای برگزاری جشن نوروز ملل در ۹ اسفندماه سال جاری برنامه ریزی می نماییم.

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه اتوبان تهران- کرج- قزوین پرتردد محور کشور اما در کنار آن نازیباترین محور کشور است، اظهار داشت: باید جداره های راه، رسیدگی به فضای سبز، ترمیم آسفالت در این محور صورت گیرد، نباید شاهد انباشت زباله در حاشیه آن باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینکه دسترسی های محور تهران- کرج- قزوین ناایمن است، عنوان کرد: باید از گرمدره تا هشتگرد به معنای واقعی کمربند سبز ایجاد نماییم تا دالان عبوری زیبا برای مسافران باشد، از سویی طرح تعریض نقاط مختلف این اتوبان باید توسط راهداری البرز تا آخر سال جاری به پایان برسد.