سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
بیانیه جامعه هتلداران درباره میهمان نوازی از گردشگران چینی

بیانیه جامعه هتلداران درباره میهمان نوازی از گردشگران چینی

به گزارش تور مسافرتی جامعه هتلداران ایران به دنبال شیوع جهانی ویروس کرونا، از هتلداران درخواست کرد: مانند همیشه این بحران را مدیریت کرده و با استفاده از روش های غیرمحسوس، به شکلی که اتباع خارجی را آزرده خاطر نکند، فرهنگ میهمان نوازی ایرانی را به رخ جهانیان بکشند.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، شیوع نگران کننده ویروس کرونا در پهنه گسترده جغرافیای چین و حتی خارج از آن، مانع از پذیرش گردشگران چینی در خیلی از کشورها شده است. در این راستا ایران هم تمهیداتی را برای محدود کردن سفر اتباع چینی اتخاذ نموده است. پیرو این تصمیم و در شرایطی که هنوز شماری از گردشگران چینی درحال گذراندن تعطیلات سال نو در ایران هستند و انتظار تحقق وعده های مقام ها و فعالان گردشگری ایران را در مدت سفر خود دارند، جامعه هتلداران ایران اطلاعیه ای صادر کرد و از هتلداران خواست که با تاکید بر رعایت موازین بهداشتی، تمام تلاش خویش را برای پذیرش توریستهای خارجی با هر ملیتی به کار گیرند.
در متن اطلاعیه ای که جامعه هتلداران ایران منتشر نموده، آمده است: «با توجه به شیوع ویروس کرونا در شرق آسیا، به صورت ویژه در کشور چین، به نظر می آید موجی در داخل کشور به راه افتاده که بیشتر از هر بخشی، صنعت توریسم کشور را هدف قرار داده است.
انتشار گسترده شایعه ها و اخبار نادرست بدون تایید منابع رسمی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، بدون شک صدمه ای بیشتر از پیش بر پیکره نحیف و تازه ریشه دوانده صنعت توریسم کشور که در ایران عزیز ما از آن بعنوان بهترین جایگزین اقتصاد بر پایه نفت یاد می شود، وارد خواهد نمود.
برپایه برنامه ریزی های انجام شده و سیاست های اتخاذی، وزارت گردشگری چین و گردشگران این کشور، بعنوان یکی از بازارهای هدف جمهوری اسلامی ایران برای جذب توریستهای خارجی انتخاب شده و در شرایطی که حدودا تمام تورهای ورودی به کشور متاثر از تحریم های بی رحمانه آمریکا لغو شده بود، این گردشگران چینی بودند که با انتشار تصاویر و ویدئوهای مختلف در فضای مجازی بر امنیت ایران تاکید نمودند و مردم جهان را برای سفر به کشور دعوت نمودند.
اتفاق های روزهای گذشته در شرایطی رقم خورد که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بعنوان مرجع رسمی حوزه سلامت در کشور تا به این لحظه هیچ موردی از این ویروس را در کشور تایید نکرده است.
بدون شک هتل ها و سایر مراکز اقامتی سراسر کشور به رسم میهمان نوازی و کمافی السابق با تاکید بر رعایت موازین بهداشتی، تمام تلاش و اهتمام خویش را بر پذیرش توریستهای خارجی به کار خواهند گرفت.
امید است مدیران و بهره برداران محترم هتل ها و دیگر مراکز اقامتی کشور مانند همیشه این بحران را هم مدیریت کرده و با استفاده از روش های غیرمحسوس به شکلی که آزردگی خاطر اتباع خارجی نسبت به کشورمان را به دنبال نداشته باشد، بار دیگر فرهنگ میهمان نوازی ایران و ایرانی را به رخ جهانیان بکشند. »