سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
گذر مسافران مازندران از فیلتر ویروس یاب

گذر مسافران مازندران از فیلتر ویروس یاب

تور مسافرتی: مسافرانی که قصد سفر به استان مازندران را دارند با برخی محدودیت ها همچون بسته بودن جاده ها، گرفتن تست ویروس از مسافران هنگام ورود به استان و عدم پذیرش مسافر در هتل مواجه خواهند شد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، بعد از آنکه استاندار گیلان از سفر تعداد زیادی از تهرانی ها به این استان بعد از شیوع ویروس کرونا در پایتخت گلایه نمود، از روز ۶ اسفند ماه احمد حسین زادگان استاندار مازندران به فکر افتاده تا اقدامی پیشگیرانه در جهت انتقال ویروس از تهران به مازندران در پیش بگیرد. پایگاه های تست و سنجش کرونا از مسافران در مبادی ورودی استان دایر شده است. این یکی از مصوبات کارگروه پدافند غیرعامل بوده است تا این پایگاه ها با همکاری علوم پزشکی و راهداری برای تست مسافران وارده استان برای مقابله با انتشار ویروس کرونا دایر شود. ورودی های استان از سمت جاده هراز و کندوان بسته است اما در ورودی سوادکوه و رامسر پایگاه های بیماریاب مستقر شده اند مقرر است این پایگاه ها ورودی کیاسر از استان سمنان نیز برپا شود. سرنشینانی که با خودرو وارد استان خواهند شد بعد از اطمینان از سالم بودن، برای خودروی خود برچسب سبز به مدلول مجوز ورود به استان دریافت می کنند. خیلی از مردم از این طرح استقبال کرده و خواستار انجام تست بیماری هستند. از طرف دیگر غیر از تعطیلی مراکز گردشگری و موزه ها در این استان، از فرمانداران خواسته شده تا شهرها را پایش کنند و برگزاری هرگونه جشنواره، رویدادهای مردمی و نشست هایی که محل تجمع مردم است، تعطیل شود. جمشید سلطان مرادی، رئیس جامعه هتلداران استان مازندران به خبرنگار مهر اظهار داشت: به هتل های استان مازندران اعلام نموده ایم که مسافران شهرهایی که ویروس کرونا در آنها شیوع پیدا کرده مانند قم و یا مشهد و تهران را در هتل ها پذیرش نکنند این ممنوعیت تا روز شنبه ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: ما یک مورد فوتی در اثر ابتلاء به ویروس در شهرستان تنکابن داشته ایم که آن هم مسافر بوده است تدبیری که اندیشیده شده این بود که گردشگران شهرهای دیگر را نپذیریم تا اینکه مراحل ضد عفونی هتل ها و مراکز اقامتی عملیاتی شود. این بخشنامه را دو روز قبل به همه هتل های استان اعلام نموده ایم.
حجت الاسلام ابراهیم حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفته است که اسکان مسافران و زوار در زائرسراهای بقاع استان تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.
مجریان بعضی از مراکز اقامتی استان مازندران مانند خانه مسافرهای شهرستانهای محمودآباد، نور، نوشهر و چالوس و آمل هم اعلام نموده اند که از پذیرش مسافر در این اقامتگاه ها معذور هستند. آنها این ممنوعیت را تا اطلاع ثانوی اعلام نموده اند.

منبع: