سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
آلمان صدور ویزا را محدود کرد

آلمان صدور ویزا را محدود کرد

به گزارش تور مسافرتی کارگزار ویزای آلمان اعلام نمود: خدمات ویزا تا اطلاع ثانوی برای شهروندان مناطق پرخطر ویروس کرونا، محدود شد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، «ویزامتریک» که کارگزار رسمی خدمات ویزا از طرف سفارت آلمان در بعضی کشورها همچون ایران است، با انتشار اطلاعیهای اعلام نمود: از تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ (برابر با ۱ مارس ۲۰۲۰) تا اطلاع ثانوی، به متقاضیانی که از مناطقی خاص هستند، اجازه ورود به ساختمان ارائه خدمات خارجی ویزامتریک را نمیدهد.
انستیتو «روبرت کوخ» ـ سازمان مسؤول پیشگیری و کنترل بیماری ها در آلمان ـ مناطق پر ریسک را بدین سان دسته بندی کرده است:
در چین: استان هوبی (شامل شهر ووهان) و شهرهای ونژو، هانگژو، نینگبو، تایژو در استان ژجیانگ.
در ایتالیا: استان لودی در منطقه لمباردی و شهر وُ در استان پادووا در منطقه ونتو.
در کره جنوبی: استان جیونگسانگبوک-دو (جیونگسانگ شمالی)
در ایران: استان قم
سفارت آلمان در تهران نیز به تمام متقاضیانی که درخواست روادید آنها – باتوجه به مشکلات فعلی موجود برای سفر خارجی – ضروری و فوری نیست، پیشنهاد کرده است از بازگشت در تاریخ مقرر صرف نظر کرده و قرار خودرا لغو کنند و یا به تاریخ دیرتر تغییر دهند.
هواپیمایی لوفت هانزا نیز در اطلاعیه ای از تمدید تعلیق پروازها از آلمان به مقصد ایران تا اختتام ماه آوریل (۱۱ اردیبهشت ماه ۹۹) اطلاع داد. البته شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران همچنان از تهران به شهرهایی در آلمان پرواز دارد، به این شرط که مسافرانش گواهی سلامت داشته باشند.
انستیتو روبرت کخ آلمان تا کنون ابتلای حدود ۳۵۰ شهروند آلمانی را به ویروس کرونا تایید کرده است.
شیوع ویروس کرونا موجب تعلیق خیلی از پروازهای بین المللی و مسدود شدن مرزهای زمینی شده است، خصوصاً در کشورهایی که شمار مبتلایان به نسبت سایرین، بیشتر بوده اند.

منبع: