سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
وزیر راه خبر داد: حذف جریمه عدم پرداخت بیمه و مالیات فعالان بخش گردشگری و حمل و نقل

وزیر راه خبر داد: حذف جریمه عدم پرداخت بیمه و مالیات فعالان بخش گردشگری و حمل و نقل

به گزارش تور مسافرتی وزیر راه و شهرسازی از حذف جریمه عدم پرداخت بیمه سهم کارفرما و مالیات مشاغل بخش گردشگری و حمل و نقل اطلاع داد.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از رادیو گفتگو، محمد اسلامی درباره کاهش اخیر قیمت بلیت هواپیما و حذف جریمه کنسل کردن بلیت ها به خاطر کرونا اظهارداشت: ما گفتیم که بلیت ها را بعنوان یک بن با ارزش در اختیار مسافران قرار دهند تا در زمان عادی شدن شرایط، از پرواز استفاده کنند و افرادی را که بلیت آنها به دستور دولت کنسل شده را، جریمه نکنند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: من به سازمان هواپیمایی کشوری تاکید می کنم که بلیت ها را Open کنند و نظارت ها را هم انجام دهند.
اسلامی افزود: متأسفانه ما با تنوعی از وضعیت در این عرصه مواجهیم که هر کدام در جای خود به رسیدگی خاصی نیاز دارند؛ چونکه با یک فرمول نمی توان همه مسائل را پیگیری کرد.
وی تاکید کرد: مردم مشکلات خود در این حوزه را به سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع دهند و بنده هم از این سازمان تقاضا می کنم که این مورد را مجدداً به شرکت های هواپیمایی ابلاغ و در عین حال نظارت کند.
وزیر راه و شهرسازی در مورد پشتیبانی از دفاتر و آژانس های فروش بلیت هواپیما در شرایط کرونا اظهار داشت: مصوبه جدید هیئت دولت همه مشاغلی را که از کرونا صدمه می بینند و متضرر می شوند را شامل می شود و مشاغل حوزه گردشگری و حمل و نقل هم شامل این مصوبه اخیر می شوند؛ ضمن اینکه برای عدم پرداخت بیمه تأمین اجتماعی سهم کارفرما و مالیات مشمول جریمه نخواهند شد.
اسلامی خاطرنشان کرد: شورای پول و اعتبار امشب برای تسهیلات بانکی این واحدها هم تصمیم گیری خواهد نمود تا بتوانند اقساط وام را با یک مهلتی بپردازند.