سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
۱۰ موزه زیبای جهان که می توانید مجازی تماشا کنید بعلاوه لینک

۱۰ موزه زیبای جهان که می توانید مجازی تماشا کنید بعلاوه لینک

تور مسافرتی: در صورتیکه خیلی از موزه های مهم جهان به جهت شیوع ویروس کرونا درهای خودرا به سمت علاقه مندان بسته اند، این توانایی وجود دارد که در این روزها به صورت مجازی گشتی در بعضی از زیباترین موزه ها و گالری های هنری جهان بزنید.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، علاقه مندان می توانند هزاران نقاشی، مجسمه، چیدمان و دیگر آثار تاریخی و هنری را حتی با کوچکترین جزئیات در این تورهای مجازی و به روش های گوناگون از ویدئوهای ۳۶۰ درجه ای تا تورهای مجازی کامل همراه با راهنمای صوتی تماشا کنند.
در این تورهای مجازی می توانید به این آثار هنری بیش از هر زمان دیگری نزدیک شوید، حتی بیش از آن چه در دنیای واقعی امکان پذیر است.
موزه واتیکان در ایتالیا سالانه پذیرای پنج میلیون توریست است. حتی اگر به آثار هنرمندان نامداری چون«میکل آنژ» نیز خیلی علاقمند نباشید، ساختمان این موزه خود یک اثر هنری فوق العاده است. راه پله های معروف این موزه که توسط «جوزپه ممو» طراحی شده به زیبایی در ساختمان موزه به پائین می پیچد و بازدیدکنندگان را به سمت خروجی موزه هدایت می کند. این موزه در سال ۱۵۰۶ میلادی توسط پاپ ژولیوس دوم بنیان نهاده شده است.
برای تماشای تور مجازی و زیبای موزه واتیکان در شهر رم ایتالیا به این لینک بازگشت کنید. تور ۳۶۰ درجه ای واتیکان را نیز اینجا تماشا کنید.

موزه «جی. پال گتی» در کالیفرنیای آمریکا دارای آثار هنری با قدمت بیش از ۶ هزار سال است و یکی از مهم ترین موزه های هنری در سواحا غربی آمریکا شمرده می شود. «گل های زنبق» اثر معروف «ون گوگ» و «گردشگاه» نقاشی رنگ روغن اثر «پیر آگوست رنوآر» هنرمند سرشناس فرانسوی همچون هزاران اثری است که در این موزه نگهداری می شوند.
برای تماشای تور مجازی موزه «گتی» لس آنجلس به این لینک بازگشت کنید.

موزه گوگنهایم در شهر بیلبائو از معروف ترین موزه های جهان و در اسپانیاست که از سال ۱۹۹۷ فعالیت خودرا شروع کرد. این موزه که توسط «فرانک گری» معمار معروف کانادایی طراحی شده است در کنار رود نرویون واقع شده و بنای آن از پائین شبیه به یک کشتی مدرن است. ساختمان این موزه زیبا که از تیتانیوم، سنگ آهک ساخته شده است طی دو دهه گذشته میلیون ها توریست را جذب خود کرده است. این بنا یکی از تحسین شده ترین آثار معماری معاصر شمرده می شود. موزه گوگنهایم بیلبائو محل نگهدای آثار هنرمندان اسپانیایی و بین المللی است.
برای تماشای تور مجازی موزه «گونگهایم» در اسپانیا به این لینک بازگشت کنید.

موزه تاریخ طبیعی لندن در انگلستان همیشه یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران بوده است که دارای مجموعه ای باارزش و گسترده در حوزه های گیاه شناسی، حشره شناسی، کانی شناسی، باستان شناسی و جانورشناسی است.
در این لینک می توانید از تور مجازی موزه تاریخ طبیعی لندن دیدن کنید.

موزه ملی آمستردام که به موزه رایکس نیز مشهور است از بزرگ ترین موزه هلند و از غنی ترین موزه های اروپاست. این موزه ابتدا در سال ۱۸۰۰ میلادی در لاهه ساخته شد ولی در ۱۸۰۸ به آمستردام منتقل شد و گنیجینه نگهداری حدود یک میلیون اثر هنری در رابطه با سال های ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ میلادی است. این موزه دارای مجموعه ای گسترده از آثار تاریخی و هنری است که در ۸۰ گالری به معرض نمایش گذاشته می شود.
تور مجازی موزه رایکس هلند را در این لینک ببینید.

موزه ملی هنرهای مدرن و معاصر کره جنوبی دارای چندین ساختمان است و موزه اصلی آن در شهر گواچئون قرار داد و محل نگهداری مجموعه ای گسترده از آثار هنری شامل مجسمه، عکس، چیدمان های بزرگ و… است.
تور مجازی موزه هنرهای مدرن و معاصر کره جنوبی را می توانید بوسیله این لینک تماشا کنید.

موزه اورسی بعد از لوور، مهم ترین و شلوغ ترین موزه فرانسه است که در محل قبلی ایستگاه قطار پاریس و در مجاورت رود سن قرار دارد. این موزه که دستور ایجاد آن در سال ۱۹۰۰ برای یک نمایشگاه جهانی صادر شد، خودش یک اثر هنری است که به آن کاخ هنرهای زیبا نیز می گویند. مجموعه نقاشی های سبک امپرسیونیسم همچون آثار «کلود مونه» و «رنوار» که قبل از این در گالری ملی «ژو دو پوم»، موزه لوور و موزه ملی هنر مدرن نگهداری می شد، الان در موزه اورسی پاریس نگهداری می شوند.
تور مجازی موزه اورسی پاریس را در ای لینک تماشا کنید و برای دیدن نمای ۳۶۰ درجه موزه نیز اینجا کلیک کنید.

سقف سالن اصلی موزه بریتانیا از ۳۲۱۲ تکه شیشه ای تشکیل شده که هیچ یک از آنها شبیه به هم نیستند. علاوه بر زیبای ساختمان خود موزه، می توانید سنگ باستانی روزتا، مومیایی های مصر باستان و دیگر عجایب کهن را در آن تماشا کنید.
تور مجازی موزه بریتانیا در این لینک قابل مشاهده می باشد.

موزه هنر سائو پائولو در برزیل دارای یکی از جامع ترین مجموعه های تاریخی است که قدمت آنها به قرن ۱۴ تا ۲۰ میلادی بازمی گردد. این موزه که در سال ۱۹۴۷ میلادی تاسیس شده از مهم ترین موزه ها آمریکای لاتین شمرده می شود که بیشتر برای در اختیار داشتن مجموعه های هنری اروپایی و همین طور آثار هنری برزیل شناخته شده است.
تو رمجازی موزه سائو پائولو را اینجا تماشا کنید.

نگارخانه ملی لندن که در میدان معروف ترافلگار واقع شده میزبان بیش از ۲۳۰۰ اثر نقاشی و دیگر آثار از هنر اروپا بین قرن ۱۳ تا نیمه های قرن ۲۰ میلادی است. سه فضای نمایشگاهی مربوط به هنر رونسانس و سالن اصلی نگارخانه را می توانید بوسیله این تور مجازی تماشا کنید.

منبع: