سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
ستاد بازسازی عتبات عالیات خبر داد: توسعه حرم سامرا در عراق با کمک های مردمی ۵ استان ایران

ستاد بازسازی عتبات عالیات خبر داد: توسعه حرم سامرا در عراق با کمک های مردمی ۵ استان ایران

تور مسافرتی: ستاد بازسازی عتبات عالیات از اجرای طرح جمع آوری کمک های مردمی و نذر خیران برای توسعه حرم مطهر امامین عسکریین (ع) در شهر سامرای عراق همزمان با سالروز میلاد ولی عصر (عج) آگاهی داد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا، ستاد بازسازی عتبات عالیات بعد از دو انفجار در حرم مطهر امامین عسکریین (ع) توسط عناصر تکفیری، پروژه بازسازی و توسعه این حرم را در دستور کار قرار داد. کار ساخت گنبد حرم امامین عسکریین (ع) در سال ۸۹ شروع شد. این گنبد که با مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع بزرگترین گنبد در اعتاب مقدسه به شمار می‎آید، در تابستان ۹۱ با بیش از ۲۳ هزار خشت طلا، طلاکاری شد. بعد از آن، ضریح، صندوقچه های قبور و درهای حرم با همت هنرمندان ایرانی ساخته و در سامراء به بهره برداری رسید.
سامراء مدفن امام هادی (ع) و امام حسن عسکری (ع) است که به حرم امامین عسکریین (ع) معروف است. مدفن نرجس خاتون مادر امام زمان (ع) و حکیمه خاتون عمه امام عسکری (ع) نیز در این حرم قرار دارد. سامراء مدفن ۲۲ تن از امامزادگان و اعضای خانواده آنها است، قبور چند نفر از شاگردان میرزای شیرازی، صاحب فتوای تحریم تنباکو در این مکان قرار دارد.
یوسف افضلی ـ معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات ـ درباره بازسازی حرم عسکرین (ع)، اظهار داشت: در امتداد اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت توسعه حرم مطهر امامین عسکریین (ع) و تحقق آرزوی سردار حرم ساز، شهید سپهبد قاسم سلیمانی برای زدودن غبار غربت از حرم سامراء، طرح جمع آوری کمک های مردمی با مشارکت خیرین ۵ استان شروع می شود.
افضلی اضافه کرد: بر طبق این طرح، خیرین و دوستداران دوده در استان های اصفهان، گیلان، آذربایجان شرقی و غربی و زنجان بعنوان استان های معین طرح از فرصت معنوی ویژه ای برای مشارکت در فیض توسعه حرم مطهر امامین عسکریین علیهم السلام برخوردار می شوند.
وی با اعلان اینکه حرم مطهر در سامراء، خانه پدری امام عصر (عج) است، اظهار داشت: طرح اولیه توسعه حرم به شعاع ۳۰۰ متری تدوین شده است که با همت خیرین از سراسر کشور و خصوصاً استان های معین ذکر شده، کار جمع آوری نذورات آغاز خواهد شد. ستادهای بازسازی عتبات در استان های معین بزودی شماره حساب های ویژه ای را به این منظور اعلام خواهند کرد.
افضلی همین طور به فعالیت جهادی ستادهای بازسازی عتبات و موکب های اربعینی در این روزها اشاره نمود و اضافه کرد: خیرین حرم ساز در سراسر کشور این روزها، کارگاه هایی برای تولید اقلام بهداشتی و توزیع آن برای مقابله با ویروس کرونا راه اندازی کرده اند.

منبع: