سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
تعطیلی سینماها و موزه های فرانسه تا یک ماه دیگر

تعطیلی سینماها و موزه های فرانسه تا یک ماه دیگر

به گزارش تور مسافرتی نخست وزیر فرانسه از کاهش تدریجی قرنطینه در این کشور اطلاع داد که البته شامل صدور مجوز برگزاری رویدادهایی چون جشنواره ی فیلم کن در آینده ای نزدیک نخواهد شد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ددلاین، «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه طی یک سخنرانی در پارلمان این کشور از استراتژی دولت برای کاهش تدریجی تمهیدات قرنطینه ای به جهت شیوع کرونا پرده برداشت.
بر طبق این تصمیمات جدید که رویدادهایی چون جشنواره کن ۲۰۲۰ را تحت تأثیر قرار می دهد، برگزاری هرگونه رویداد بزرگ فرهنگی و ورزشی در این کشور حداقل تا ماه سپتامبر (اواسط شهریور) ممنوع می باشد و موزه های بزرگ، سالنهای سینما، تئاتر، کنسرت ها و رستوران ها هم حداقل تا تاریخ دوم ژوئن (۱۳ خرداد) تعطیل هستند.
به علت بحران جهانی شیوع کرونا، جشنواره کن سال جاری تاریخ اصلی خویش را که ابتدا از ۱۲ تا ۲۳ ماه می (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) بود به تعویق انداخت و اعلام نمود آخر ماه ژوئن و اوایل جولای را بعنوان گزینه اصلی خود برای برگزاری جشنواره در نظر گرفته اما با تمدید شرایط قرنطینه در این کشور تا تاریخ ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) و ممنوعیت برگزاری هر جشنواره و رویدادی تا اواسط ماه جولای (اواخر تیرماه)، برگزاری جشنواره کن و رویدادهای جنبی آن عملا در بازه زمانی جدید درنظر گرفته شده غیر ممکن است و با اعلامیه جدید نخست وزیر، برگزاری رویدادی چون جشنواره کن در بهترین حالت تا ماه سپتامبر (اواسط شهریور) برگزار نخواهد شد.
کشور فرانسه با ۶۶ میلیون نفر جمعیت از تاریخ ۱۷ مارس تدابیر سختگیرانه قرنطینه ای را برای کنترل شیوع کرونا اتخاذ نموده و حدود ۶ هزار سالن سینما در این کشور از چند روز پیش از آن تعطیل شدند. هم اکنون تنها فروشگاه فروش مواد غذایی، بانکها، داروخانه ها و پمپ بنزین ها مجاز به فعالیت هستند.