سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
کشف یک مومیایی در پمپئی

کشف یک مومیایی در پمپئی

به گزارش تور مسافرتی مومیایی یک مرد که در وضعیت مطلوبی قرار دارد در مقبره ای واقع در شهر تاریخی «پمپئی» کشف شد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا و به نقل از لایوساینس، بقایای یکی از ساکنان شهر «پمپئی» که بخش هایی از آن مومیایی شده است در مقبره ای که خارج از مرکز این شهر قرار دارد کشف شد.
باتوجه به حکاکی هایی که بر روی این مقبره نقش بسته است می توان نتیجه گرفت این بقایا به مردی به نام «Marcus Venerius Secundio» متعلق می باشد که در زمان مرگ در دهه ۶۰ میلادی زندگی می کرده و زمانی هم برده بوده است. این مرد بعد از آن که از بردگی رهایی پیدا می کند به یک کاهن تبدیل می شود.

بقایای این مرد در مقبره ای کشف شد که زمانی در آن تصاویر گیاهان سبز بر پس زمینه آبی رنگ نقش بسته بودند. اثرات محو این نقاشی ها هنوز بر روی دیوارهای خارجی مقبره وجود دارد. بقایای این مرد در اتاقکی مُهر و موم شده کشف شد که سقفی قوس دار برای آن تولید شده است. هنوز موها و یکی از گوش های وی بر روی جمجمه قابل تشخیص هستند.

باستان شناسان همین طور تکه هایی از پارچه و دو بطری شیشه ای را که بیشتر با نام «Unguentarium» شناخته می شوند در مقبره این مرد کشف کرده اند. این نوع ظروف شیشه ای بطور معمول در قبرستان های رومی و یونانی کشف می شوند و بطور معمول حاوی روغن و عطرهایی هستند که در مراسم ترحیم مورد استفاده قرار می گیرند.
در این مقبره همین طور دو ظرف کشف شد؛ یکی از آنها یک ظرف آبی شیشه ای است که به زنی که از او بعنوان «Novia Amabilis » (همسر مهربان) یاد شده است، متعلق می باشد.
سوزاندن اجساد رایج ترین روش برای ساکنان «پمپئی» در دوران رومی بوده است. معین نیست که چرا جسد این مرد سوزانده نشده و حتی معین نیست آیا بخش هایی از جسد این مرد عمدا مومیایی شده است یا خیر.
این مقبره در گورستان «پورتا سارنو» که درست در بیرون از دیوارهای شهر قرار دارد واقع شده است.

منبع: