سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
وزیر میراث فرهنگی: صنایع دستی اردبیل ظرفیت صادرات و برندسازی را دارد

وزیر میراث فرهنگی: صنایع دستی اردبیل ظرفیت صادرات و برندسازی را دارد

تور مسافرتی: وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: صنایع دستی استان اردبیل ظرفیت صادرات و برندسازی را دارد و دراین زمینه از هنرمندان و تولیدکنندگان پشتیبانی می نماییم.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، عزت الله ضرغامی در هشتمین سفر استانی هیئت دولت به استان اردبیل عصر پنجشنبه در جریان بازدید از غرفه های صنایع دستی در اردبیل اظهار نمود: هنر صنعت اصیل استان اردبیل از اصالت و شهرت تام برخوردارست به شکلی که از ۱۴ شهر صنایع دستی ثبت جهانی دو شهر در این استان واقع شده است.
وی شهرت و آوازه صنایع دستی همچون گلیم، جاجیم و ورنی را از برجستگی های استان اردبیل بیان کرد و اظهار داشت: با حمایت و پشتیبانی های همه جانبه تلاش خواهیم کرد تا ظرفیت صادرات در این بخش شکل گرفته و با برند محصولات این استان به همه نقاط کشور صنایع دستی ارسال شود.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد: بخش عظیمی از شاغلان و فعالان حوزه صنایع دستی را بانوان می سازند که در استان اردبیل نیز در بیشتر روستاها و مناطق محروم تولیدات صنایع دستی به همت بانوان غیرتمند انجام می شود.
ضرغامی تنوع صادرات دستی را در سطح کشور و استان اردبیل تصریح کرد و اضافه کرد: از ۳۷۰ رشته صنایع دستی فعال در کشور بخش عظیمی در این استان تولید می شود و ما تاکیدمان بر تقویت تولیدات اصیل در این حوزه می باشد تا به دور از برخی نگاه های مقطعی بتوانیم فعالان این عرصه را مورد حمایت قرار دهیم.
وی رویکرد وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را رویکرد حمایتی از استارتاپ ها و کسب وکارها در زمینه صنایع دستی اعلام نمود و افزود: برنامه های جامعی را هم در بخش توسعه و تقویت نظام جامع صنایع دستی و هم مالکیت معنوی و پشتیبانی از هنرمندان، تولیدکنندگان و بخش های صادراتی انجام می دهیم که در استان اردبیل نیز این امر به سرعت اتفاق می افتد.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد: در کنار این حمایت ها، تلاش ما بر این است تا تعامل بین کار و زندگی در سایه توسعه صنایع دستی اتفاق بیفتد و افراد شاغل در این عرصه در کنار مهارت آموزی بتوانند از قبل این هنر صنعت درآمد مکفی و معیشت مناسب را داشته باشند.