سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
تخریب خانه تاریخی امام جمعه در اصفهان

تخریب خانه تاریخی امام جمعه در اصفهان

به گزارش تور مسافرتی اصفهان بخش هایی از خانه تاریخی امام جمعه با قدمت صفوی و قاجاری که در لیست میراث ملی کشور هم به ثبت رسیده الان درحال تخریب است.
محسن افشار، معمار و مرمتگر بناهای تاریخی با بیان این خبر به ایسنا می گوید: بخش هایی از خانه امام جمعه در پشت مقبره علامه مجلسی درحال تخریب است.
او ادامه می دهد: بعضی از افراد حاضر در محل می گویند این کار به بهانه ی برداشتن نخاله انجام شده اما به هیچ عنوان برداشتن خاک و نخاله دلیلی بر خراب کردن دیوار و سقف تاریخی این خانه با بولدوزر نیست.
این فعال میراث فرهنگی با اشاره به اینکه خانه امام جمعه وسیع است، تاکید می کند: قدمت این خانه درحال تخریب به دوران صفویه و قاجار بر می گردد و سال ۱۳۴۵ هم در لیست میراث ملی کشور به ثبت رسیده ازاین رو شهرداری و اداره کل میراث اصفهان باید درباره چگونگی و چرایی تخریب آن توضیح بدهند.

افشار که حالا در محل تخریب این خانه حضور پیدا کرده می افزاید: همسایگان این خانه تاریخی ادعا می کنند این مکان متعلق به حوزه علمیه است و قصد دارند آنرا به پارکینگ و خوابگاه تبدیل کنند، اما در اینباره باید بیشتر تحقیق کرد.
خانه تاریخی امام جمعه با قدمت صفوی و قاجاری در خیابان علامه مجلسی(ره) قرار دارد و به شماره ثبت ۱۱۵۱ سال ۱۳۴۵ در لیست میراث ملی کشور به ثبت رسیده است.
خبرنگار- شیرین مستغاثی

منبع: