سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
کیش به دنبال مسافران جام جهانی قطر

کیش به دنبال مسافران جام جهانی قطر

رئیس جامعه هتلداران کیش می گوید: هزینه اقامت در هتل های قطر در دوران جام جهانی، ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان تمام می شود، قول می دهیم چهارهزار اتاق با قیمت مناسب در جزیره کیش برای اقامت تماشاچی های ایرانی و خارجی و تیم های فوتبال آماده نماییم.
مسیح الله صفا در گفتگو با ایسنا درباره آخرین اقدامات و مذاکرات برای مشارکت در میزبانی از جام جهانی قطر با عنایت به ظرفیت محدود این کشور و همینطور اظهارات دبیر شورایعالی مناطق آزاد برای پذیرش بخشی از مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ در کیش و قشم، اظهار نمود: با عنایت به گام بلندی که تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی برداشته است، باید ظرفیت اقامت و پذیرایی را در جزیره کیش افزایش دهیم. قول می دهیم چهارهزار اتاق برای دوران جام جهانی، آماده نماییم. اگر تیم های خارجی نیامدند به هر حال ایرانی هایی که قصد تماشای این بازی ها را دارند با عنایت به مسافت نزدیک کیش و قطر و تفاوت هزینه ها می توانند در این جزیره اقامت داشته باشند.
او اضافه کرد: هزینه هر شب اقامت در هتل های قطر بالای ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان می شود، علاوه بر این تعداد هتل و اتاق در قطر کم است و همه تماشاچی ها، گردشگران و اعضای تیم ها را پوشش نمی دهد. ظرفیت دبی هم برای این رویداد کافی نیست. برای همین ما تلاش می نماییم ظرفیت اقامت و استانداردها را در کیش تا جام جهانی بالا ببریم تا دست کم مسافران ایرانی را در این جزیره با قیمت مناسب و به مراتب مناسب تر از قطر پوشش دهیم. البته که حضور مسافران و تیم های خارجی در کیش مهم می باشد، اما مسافران ایرانی برای ما مهم تر هستند.
او درباره استانداردسازی خدمات در اماکن اقامتی کیش، اظهار نمود: اخیرا رئیس فدراسیون فوتبال ایران و نماینده فیفا از داشته ها و ظرفیت کیش بازدید کرده اند که این مسئله، ما را برآن داشت تا شهریورماه سال ۱۴۰۱، قبل از آغاز بازی ها، ظرفیت اقامت را آماده نماییم.
سیعد محمد ـ دبیر شورایعالی مناطق آزاد ـ که چندی قبل برای مشارکت در میزبانی بخشی از جام جهانی قطر ۲۰۲۲ در دو جزیره قشم و کیش اعلام آمادگی کرده بود، گفته است: باتوجه به گنجایش کم کشور قطر در پذیرش گردشگران و مسافران جام جهانی ۲۰۲۲، برنامه ریزی کاملی داریم تا با استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در قشم و کیش، سبب شویم تا گردشگر ها رضایت مندانه منطقه را ترک کنند.
از زمان مطرح شدن قطر بعنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲، مسؤولان و بخصوص فعالان بخش خصوصی و سرمایه گذاران به دنبال مشارکت و میزبانی بخشی از این رویداد جهانی بودند. این تلاش ها از سال ۱۳۹۸ جدی تر شد، اما با عنایت به ضعف نامساعد زمینهای چمن و ورزشگاه های کیش و وجود رقبای جدی همچون امارات، کویت، عمان و حتی عربستان برای مشارکت و پذیرش میزبانی بخشی از جام جهانی، کار جزایر ایران کمی دشوارتر شده است.