سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی برقرار شد

بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی برقرار شد

به گزارش تور مسافرتی، سرپرست اداره کل پشتیبانی از تولید صنایع دستی اظهار داشت: بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی مجدداً برقرار شد.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، محمدحسین عسکرپور سرپرست اداره کل پشتیبانی از تولید با اشاره به اهمیت بیمه هنرمندان صنایع دستی اظهار داشت: خوشبختانه با کوشش های ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مریم جلالی معاون صنایع دستی کشور و این اداره کل، بیمه صنعتگران از امروز برقرار شد.
وی اضافه کرد: از شروع سال جاری به سبب عدم تامین اعتبار مورد نیاز بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی، بیمه این افراد قطع شده و هنرمندان بصورت شخصی بیمه حق بیمه خودرا پرداخت می کردند.
عسکرپور اضافه کرد: خوشبختانه کوشش های انجام شده از طرف این وزارتخانه نتیجه داد و مبلغ ۴۵۰ میلیاردریال اعتبار برای بیمه هنرمندان صنایع دستی و راهنمایان گردشگری اختصاص یافت.
سرپرست اداره کل پشتیبانی از تولید صنایع دستی تصریح کرد: پیرو پیگیری های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هیئت دولت و همکاری دستگاه های ذی ربط جلسه ای در روز دوشنبه مورخ ۱۴ شهریور با مدیرکل امور بیمه ای سازمان تامین اجتماعی درباب تمدید بیمه صنعتگران صنایع دستی برگزار و قرار شد نسبت به تمدید بیمه صنعتگران صنایع دستی از سه ماهه دوم سال اقدام گردد بدین سبب صنعتگران برای تمدید بیمه تامین اجتماعی نیازی به واریز حق بیمه آزاد در سه ماهه دوم سال را ندارند.
وی افزود: با اختصاص این مبلغ بیمه ۲، ۷۲۴ هنرمند صنایع دستی که از شروع سال قطع شده بود، مجدداً و از امروز برقرار شد.
عسکرپور در پاسخ به سوالی درباره ی تعیین تکلیف مبالغی که هنرمندان صنایع دستی از شروع سال برای حق بیمه خود پرداخت کرده اند، نیز اظهار داشت: در این زمینه مذاکراتی را آغاز نموده ایم و امیدوار هستیم به نتیجه برسد و خبر خوبی را در این زمینه به صنعتگران و هنرمندان به زودی اعلام خواهیم کرد.

منبع: