سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
سرقت سکه های طلای تاریخی

سرقت سکه های طلای تاریخی

تور مسافرتی: یک گنجینه از سکه های طلای تاریخی به ارزش میلیونها یورو از موزه ای در آلمان دزدیده شد.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از گاردین، سارقان بعد از ایجاد اختلال منطقه ای در تلفن و اینترنت، مجموعه ای از سکه های طلای «سلت» ها (از قبایل هندواروپایی جنگ جوی چادرنشین ساکن در اروپای مرکزی) را، از موزه ای در آلمان ربودند.
کارکنان موزه شهر «مانشینگ»، روز سه شنبه دریافتند که یکی از محفظه های نمایشی موزه شکسته شده است و مجموعه ای شامل ۴۵۰ سکه به سرقت رفته است.
بازرسان هنوز جزییات بیشتری درباره ی این سرقت گزارش نداده اند، اما مقام های این شهر از وقوع اختلال در خطوط تلفنی و اینترنتی در زمان سرقت آگاهی داده اند.
شهردار شهر «مانشینگ» اظهار داشت: «سارقان در تمام بخش های مانشینگ اختلال به وجود آورده بودند. موزه در وضعیت کلی از امنیت بالایی برخوردار است، اما تمام راه های ارتباطی با پلیس بسته شده بود.»
این مجموعه سکه های طلا در «موزه سلتی و رومی» شهر «مانشینگ» نگهداری می شد که در سال ۱۹۹۹ توسط باستان شناسان کشف شده بود. قدمت این مجموعه سکه ها به قرن سوم قبل از میلاد باز می گردد و چندین میلیون یورو ارزش دارد.
سرقت این سکه ها، تازه ترین مورد از مجموعه سرقت های قابل توجه از موزه های آلمان به شمار می آید.
قبل از این، دومین سکه طلای بزرگ جهان از موزه معتبر «بوده» شهر برلین در سال ۲۰۱۷ ربوده شده بود.
در سال ۲۰۱۹ نیز گروهی از سارقان ۲۱ جواهر و چندین شئ باارزش را از موزه «طاق سبز کاخ سلطنتی» درسدن ربوده بودند. پلیس معتقد می باشد یک باند در سرقت این جواهرات نقش داشته است. هنوز هیچ ردی از جواهرات مسروقه همچون یک شمشیر با قبضه ای از جنس الماس پیدا نشده است.
کارشناسان بیمه معتقدند اشیائی که از موزه طاق سبز ربوده شده است در مجموع ۱۱۳.۸ میلیون یورو ارزش دارد. رسانه های آلمان نیز آن سرقت را به عنوان بزرگ ترین سرقت هنری در تاریخ مدرن یاد می کنند.

منبع: