سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
برنامه های بین المللی گردشگری پایدار در پساکرونا بررسی گردید

برنامه های بین المللی گردشگری پایدار در پساکرونا بررسی گردید

تور مسافرتی: کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا (سیکا) انجام شد و موضوعات متنوعی همچون تبیین برنامه های بین المللی گردشگری پایدار در پسا کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا یاسیکا، با میزبانی جمهوری تاجیکستان و با حضور نمایندگان کشورهای عضو انجام شد و مصطفی اسماعیلی مهیاری و فرح ولی نژاد به عنوان نمایندگان معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران نیز در این جلسه حضور بهم رساندند.
در این کنفرانس ۲۳ نماینده از کشورهای عضو این سازمان همچون روسیه، اردن، ترکیه و بنگلادش درباب اقدامات و تجربیات خود برای احیای گردشگری در دوران کرونا و برنامه های گردشگری پایدار در پساکرونا به ارائه گزارش پرداختند. نمایندگان معاونت متبوع نیز در حاشیه این رویداد بین المللی، با بهره بردن از فرصت فراهم شده، بمنظور برقراری تعاملات سازنده و الگوبرداری از اقدامات مؤثر جهت رشد و احیای گردشگری با کشورهای عضو به مذاکره پرداختند.
کنفرانس تعامل و اعتمادسازی آسیا، سیکا یا CICA سازمانی است که هم اکنون ۲۸ عضو دارد و از ۹ کشور و پنج سازمان ناظر شامل سازمان ملل متحد، سازمان امنیت و همکاری اروپا، اتحادیه عرب تشکیل شده است.
برخی از کشورهای عضو در سیکا عبارتند از افغانستان، جمهوری آذربایجان، بحرین، بنگلادش، کامبوج، چین، مصر، هند، ایران، عراق، اردن، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، پاکستان، فلسطین، قطر، کره جنوبی، روسیه و غیره.