سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
وحیدی خبر داد پیش بینی برای ورود حدود ۲۰۰ هزار موتور سیکلت برقی

وحیدی خبر داد پیش بینی برای ورود حدود ۲۰۰ هزار موتور سیکلت برقی

به گزارش تور مسافرتی، وزیر کشور اظهار داشت: برای ورود حدود ۲۰۰ هزار موتور سیکلت برقی پیش بینی های لازم را انجام داده ایم.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در همایش روز ملی حمل و نقل و جایزه ملی حمل و نقل شهرداری های سراسر کشور که امروز در سالن وزارت کشور درحال برگزاری است اظهار داشت: حمل و نقل در زندگی انسان نقش برجسته ای دارد. حرکت و تحرک قوی ترین و بیشترین زمان را به خودش در زندگی بشر اختصاص می دهد. این در همه حوزه ها و زمینه ها وجود دارد. اساساً حرکت رمز ادامه حیات است همین طور در عناصر مشترک بین انسان و حیوان و گیاه حرکت مشترک است.
وی اظهار داشت: از گذشته های دور و امروز بخش قابل توجهی از زندگی امروز بشر به حرکت وابسته است. چیزی است که از نیازهای اساسی بشر بشمار می رود بااینکه تلاش بر این است که تا می شود زمان ها و محل ها به شکلی باشد که حمل و نقل فیزیکی را تا می توان کمتر کرد و با قدرت فناوری بتوان حمل و نقل فیزیکی را کم کرد.
وحیدی اشاره کرد: بخش مهمی از حیات انسان در بخش حمل و نقل فیزیکی تعبیر می شود حتی در پیشرفته ترین وجوه علمی هم وقتی از حرکت جرم در زمان حرف می زنند درباره ی حمل و نقل و حرکت صحبت می کنند.
وزیر کشور بیان کرد: حمل و نقل یک مسئله اساسی و نیاز بنیادین است پس وقتی درباره ی زندگی مردم حرف می زنیم نمی توانیم از حمل و نقل غافل شویم. در دنیا تکنولوژی را بالا می برند یکی از وجوه تحول هم همین موضوع حمل و نقل است.
وحیدی اضافه کرد: در کشور ما همه وجوه حمل و نقل حائز اهمیت می باشد و باید به آن زیاد پرداخت هم به عنوان نیاز جدی مردم و هم به عنوان نمایی از تامین ایمنی و امنیت. چون بسیاری از حوادث ناگوار در همین بحث اتفاق می افتد و هم از جهت محیط زیستی و رفاه و آسایش مهم می باشد. حمل و نقل داخل شهری به عهده شهرداری ها هست باید آنرا بطورکامل نوسازی نماییم حمل و نقل ما فرسوده هست و پاسخگوی نیاز مردم نیست.
وی افزود: در یکی دو سال اخیر کوشش های خوبی انجام گرفته است و همه جا شهرداری ها نوسازی و بازسازی ناوگان را جزو تکلیف جدی خود می دانند. در بعضی جاها طرح های دیگری هم در دستور کار است که آنها هم جزو موضوع حمل و نقل است.
وحیدی اظهار داشت: در بعضی از شهرها موضوع منوریل مطرح است اما در کرمانشاه موضوع عوض شد در بعضی از شهرها هم درباره ی تراموا صحبت شده است مانند همدان و قزوین. در حدود ۹ شهر مترو داریم.
وی با اعلان اینکه برقی شدن حمل و نقل بحث جدیدی است اظهار داشت: همیشه گران بودن برقی شدن حمل و نقل مطرح بود الان هم در مقابل آثار سو محیط زیستی سوخت فسیلی دارد چاره ای نیست که از برقی شدن حمل و نقل استفاده نمائیم ولی باز باید مسیر ارزان سازی دنبال شود. این موضوعات برای ما مجموعه ای از فعالیت ها را در پی دارد.
وزیر کشور بیان کرد: در عرصه تاکسیرانی و ون که متعلق به بخش خصوصی است باید زمینه تسهیلات را برای بخش خصوصی فراهم نماییم تا بتوانند وسایل را تهیه کنند و با قیمت قابل قبولی آنرا به کار بیندازند.
به گفته وی در عرصه اتوبوس قراردادهای اولیه با دو کشور بسته شده است کرج نخستین شهر پس از تهران است که اتوبوس برقی را وارد میکند. پیش بینی کردیم که حدود ۲۰۰ هزار موتور سیکلت برقی را وارد نماییم برای ورود ۵۰ هزار تاکسی برقی و ده هزار اتوبوس نیز صحبت شده است. باید اینها بین شهرداری ها توزیع شود تا حرکت جدی صورت گیرد. وزیر صمت هم اعلام حمایت کرده است. مسابقه ای باید برای بحث برقی شدن بگذاریم.
وحیدی اظهار داشت: زمان بندی هایی را باید مشخص کرد تا برقی شدن حمل و نقل شکل بگیرد. این در مسائل محیط زیستی مؤثر است. همین طور رشد فناورانه هم در کشور اتفاق می افتد در سالهای قبل در این کار به هر حال تأخیر به وجود آمده است. این کار باید زودتر انجام می شد. البته ناوگان مترو هم سر جای خودش هست. باید به بومی سازی ناوگان هم سرعت بیشتری دهیم.
وی با اعلان اینکه حمل و نقل مسئله ما هست ولی حمل و نقل ایمن باید در دستور کار قرار گیرد. اظهار داشت: امسال شاهد بودیم که تاکسی های اینترنتی نقش خوبی در اربعین ایفا کردند.
در ادامه این برنامه از شهرداران برتر تقدیر گردید.

منبع: