سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
در اختتامیه جشنواره فیلم های مستند با موضوع تهران مطرح شد: سینما می تواند به گردشگری کمک نماید

در اختتامیه جشنواره فیلم های مستند با موضوع تهران مطرح شد: سینما می تواند به گردشگری کمک نماید

به گزارش تور مسافرتی «طبیعتاً سینما بعنوان یک هنر پیشرو و پیشگام میتواند در معرفی جاذبه های گردشگری و ایجاد تعلق خاطر شهروندان به اماکن تاریخی و فرهنگی گردشگری بسیار موثر باشد.»
شب گذشته دوشنبه ۸ مهرماه اختتامیه جشنواره فیلم های مستند با مبحث تهران توسط ستاد گردشگری شهرداری تهران و با همکاری موزه سینما در سالن فردوس برگزار گردید.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از روابط عمومی موزه سینما، در ابتدای این مراسم مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری ضمن خیر مقدم به مهمانان و خانواده مرحوم حمید سهیلی، اظهار داشت: گردشگری یک صنعت فرابخشی است و بخش های مختلفی درگیر مبحث گردشگری هستند. طبیعتاً سینما بعنوان یک هنر پیشرو و پیشگام می تواند در معرفی جاذبه های گردشگری و ایجاد تعلق خاطر شهروندان به اماکن تاریخی و فرهنگی گردشگری بسیار موثر باشد.
وی با اشاره به مبحث گردشگری افزود: برگزاری جشنواره های مختلف همچون فیلم در این عرصه مطرح می شود و باید در نظر داشته باشیم که هنر سینما بعنوان ابزار قوی میتواند تسهیل کننده ارتباط میان ملت ها موثر باشد همانطور که امروزه ونیز، کن و برلین با جشنواره های فیلم شناخته میشوند.
هادی آفریده کارگردان فیلم های مستند «صف سلام» و «چنارستان» هم اظهار داشت: سینمای مستند بعنوان یک ابزار فرهنگی بسیار قدرتمند و کارآمد است و میتواند معرف جاذبههای گردشگری تاریخی و فرهنگی باشد.
وی در ادامه اضافه کرد: سیاستگذاریهای شهرداری تهران بعنوان یک نهاد اجتماعی گسترده که امکانات بسیاری در اختیار دارد میتواند در تولیدات سینمای مستند درباره تهران، بسیار موثر باشد.
در ادامه این مراسم محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به بخشی از برنامههای حوزه گردشگری در دوران معاصر کشور و بیان ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و طبیعی کلانشهر تهران و تبدیل تهران از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تصریح کرد.
وی با اشاره بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت فاخر، وزین و تاثیر گذار هنر هفتم، اظهار داشت: تعامل سینما با مدیرت شهری کلانشهر تهران برای بیان تصویری ظرفیت ها و جاذبه های متنوع تهران با هدف معرفی این کلانشهر بعنوان مقصد گردشگری ضروری می باشد.
حق شناس با اشاره به اینکه تهران ظرفیت قابل توجهی در جذب توریست دارد، اضافه کرد: ظرفیت ها زمانی به درستی دیده می شود که مانند دیگر شهرهای کشورمان شیراز و اصفهان که جایگاه درستی را در زمینه گردشگری کسب کرده اند، بتوانیم تصویر درستی از تهران با کمک و همراهی هنر سینما روایت نماییم.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی با اشاره به اینکه در سال های گذشته تهران بعنوان معبر گردشگری برای گردشگران بوده است، اظهار داشت: باید تلاش نماییم که شهر تهران را از منظر فرهنگی و اجتماعی به جایگاه درستی برسانیم و به یک مقصد گردشگری تبدیل نماییم.
در آخر مراسم از زنده یاد حمید سهیلی با حضور خانواده ایشان و کارگردانان فیلم ها تقدیر به عمل آمد.
در این مراسم افرادی همچون: محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک، مهران عباسی مدیرعامل موزه سینما، جعفر صانعی مقدم، فرهاد ورهرام، بابک بهداد، هادی آفریده، محسن استادعلی، شهرام میراب اقدم، مهرداد زاهدیان و… حضور داشتند.