سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
شرایط سفر به عراق چگونه است؟

شرایط سفر به عراق چگونه است؟

به گزارش تور مسافرتی مدیرعامل شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی ایران با تشریح شرایط سفر به عراق، اظهار داشت: سفرهای زمینی به عتبات عالیات عراق فعلا متوقف شده اما سفرهای هوایی همچنان برقرار است.
مصطفی قاسمی به ایسنا اظهار داشت: با عنایت به ناآرامی های داخل عراق، سفرهای زمینی کاروان ها به این کشور کاملا متوقف شده و درحال حاضر تمام سفرها به صورت هوایی به عراق انجام می شود. این سفرها نیز با عنایت به تعداد زوار متقاضی، به تناسب شرایط عراق و با درنظر گرفتن ملاحظات امنیتی برنامه ریزی می شود.
وی ادامه داد: درخواست زیادی برای سفر زمینی به عراق وجود دارد ولی شرایط اقتضا می کند فعلا سفرها را در به صورت هوایی ادامه دهیم. البته ما برای انجام سفرهای زمینی مشکلی نداریم ولی لازم است شرایط عراق را درنظر بگیریم.
رشیدیان اظهار داشت: درحال حاضر زوار ایرانی به شهرهای کربلا و نجف سفر می کنند اما اگر شرایط مناسب باشد شهرهای سامرا و کاظمین هم به برنامه آنها اضافه می شود.
علی رضا رشیدیان ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ نیز قبل تر درباره اعزام کاروان های زیارتی به عراق با درنظر گرفتن ملاحظات این کشور و آسایش زوار ایرانی، سخن گفته و اظهار کرده بود: سفر به کربلا و نجف، کاظمین و سامرا به شکل محدود و با لحاظ شرایط و آسایش زوار انجام می شود.
عراق ماه ها است که درگیر تظاهرات داخلی است، بنا بر این تردد در بعضی مرزهای خاکی ایران و عراق متوقف شده. وزارت خارجه کشورمان نیز در آبان ماه به شهروندان ایرانی آگهی داد: «تا اطلاع ثانوی برنامه سفر خود به عراق را به تعویق اندازند. » این سفارش مسافرتی از طرف وزارت خارجه همچنان برقرار است اما سازمان حج و زیارت با استناد تقاضای مکرر مردم، سفرهای کاروانی به عتبات عالیات عراق را به شکلی محدود را از اوایل آذرماه از سر گرفته است.

منبع: