سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
ویروس کرونا گردشگری تایلند را به دردسر انداخت

ویروس کرونا گردشگری تایلند را به دردسر انداخت

به گزارش تور مسافرتی خیابان های باریک و فروشگاه های رنگارنگ استان «پوکت» تایلند معمولا در طول تعطیلات سال نو چینی ها مملو از گردشگران چینی است اما سال جاری محدودیت های مسافرتی و ترس از مبتلا شدن به ویروس «کرونا» خیابان های «پوکت» را خالی کرده است.
به گزارش تور مسافرتی به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، این هفته فقط تعداد انگشت شماری از توریستهایی که ماسک به صورت داشتند، در روشنایی روز در این منطقه رفت و آمد داشتند.
یک فروشنده محلی کارت پستال و سوغاتی در گفت و گو با «رویترز» بیان نمود: «تاثیر شیوع ویروس کرونا بر این منطقه فاجعه بار بوده است. فقط چند روز بعد از آنکه خبر شیوع ویروس «کرونا» انتشار یافت، شمار گردشگران چینی به صورت محسوس کاهش پیدا کرد. فکر می کنم شمار آنها ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است.»
تفرجگاه های ساحلی استان « پوکت» بعد از «بانکوک» بعنوان دومین مقصد پربازدید گردشگری تایلند به حساب می آید که بخش اعظمی از گردشگران خویش را مدیون شهروندان چینی است که شمار آنها در طول تعطیلات سال نو چینی ها پارسال به ۱۱ میلیون نفر رسید.
این در حالی است که چین در هفته جاری در جهت پیشگیری و کنترل ویروس «کرونا» که از شهر «ووهان» شیوع پیدا کرد و منجر به کشته شدن بیشتر از ۲۵۰ نفر شده است، محدودیت هایی برای تمامی تورهای خارجی وضع کرد.
طبق برآوردهای وزارت گردشگری تایلند، کاهش سفرهای چینی ها می تواند برای صنعت توریسم تایلند حدود ۱.۵۲ میلیارد دلار خسارت به بار آورد.
شیوع ویروس «کرونا» در خارج از مرزهای چین، به صنعت توریسم داخلی تایلند وارد شده است. تایلند با شناسایی ۱۹ مورد مبتلا شدن به این ویروس بعنوان دومین کشور با بیشترین مبتلایان به این ویروس کشنده به حساب می آید. تایلند روز دوشنبه اولین مورد سرایت انسان به انسان این ویروس را گزارش کرد.