سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
سرپرست گردشگری استان تهران خبر داد: تعطیلی ۲۵ هتل و ثبت ۴۰۰ شکایت در تهران

سرپرست گردشگری استان تهران خبر داد: تعطیلی ۲۵ هتل و ثبت ۴۰۰ شکایت در تهران

تور مسافرتی: سرپرست معاونت گردشگری استان تهران از تعطیلی داوطلبانه ۲۵ هتل و ثبت ۴۰۰ مورد شکایت از تاسیسات گردشگری به سبب استرداد نکردن وجوه کنسلی سفرها، آگاهی داد.
محمد کرمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اظهارات رئیس ستاد مبارزه با کرونای استان تهران که اعلام نموده بیشترین مسافران جابجا شده در نوروز از استان تهران بودند و ستاد ملی کرونا برای جلوگیری از خروج مسافران از تهران همزمان با آغاز پیک دوم سفرهای نوروزی تصمیم گرفته است، اظهار نمود: تعطیلات نوروز امسال متفاوت از سال های دیگر بود. ما هیچ سفارش ای برای سفر نداشتیم، ماموریت ستاد خدمات سفر نیز در امتداد اجرای دستورات ستاد ملی مدیریت کرونا، تعریف شده است. حالا هم تابع سیاست های این ستاد هستیم و در همان راستا اقدام می نماییم. بر همین مبنا ستاد خدمات سفر استان که نوروز امسال مجری مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا است، بیشتر روی نظارت و رسیدگی به شکایت ها متمرکز شده است.
بگفته او، تا کنون بیش از ۴۰۰ مورد شکایت ثبت شده که بیشتر آنها به آژانس های گردشگری مربوط بوده که وجوه کنسلی سفر را به مسافران، مسترد نکرده اند.
کرمی افزود: بیشتر این آژانس ها منتظر بازگشت پول از جانب ایرلاین ها و هتل ها هستند که باتوجه به خدمات ارائه نشده و پول های دریافت شده از مردم، پیگیریم این وجوه استرداد شود.
سرپرست معاونت گردشگری استان تهران، با اشاره به تمرکز بازدیدهای نظارتی ستاد خدمات سفر بر تاسیسات گردشگری و واحدهای اقامتی برای رعایت پروتکل های بهداشتی، تصریح کرد: طبق نظر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ستاد ملی مدیریت کرونا و شورای تامین استان، هتل ها تعطیل نشده اند اما پذیرش مسافر در آنها و مهمانپذیرها حدودا به صفر رسیده است. درحال حاضر ۱۰ درصد ظرفیت هتل های تهران که بیشتر متعلق به بنیاد مستضعفان است، فعال اند که بیشتر درحال خدمات رسانی به ستاد مدیریت کرونا هستند. بیشتر این هتل ها پروتکل را رعایت می کنند و شکایتی از این بابت نشده است.
او با اشاره به تعطیلی ۲۵ هتل در تهران، اظهار داشت: این هتل ها که بیشتر دو و سه ستاره بودند، قبل از تعطیلات نوروزی داوطلبانه تعطیل شده اند.
کرمی اظهار داشت: تا کنون در شهر تهران هیچ مرکز خدمات گردشگری پلمب نشده است اما در شهرستان های استان چند مورد مربوط به اقامتگاه های غیرمجاز بوده که پلمب شده اند.

منبع: