سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
پیش بینی تشرف بیش از ۶۰۰ هزار زائر پیاده به مشهد زمان ثبت نام کاروان های زائرین پیاده مشهد در آخر صفر

پیش بینی تشرف بیش از ۶۰۰ هزار زائر پیاده به مشهد زمان ثبت نام کاروان های زائرین پیاده مشهد در آخر صفر

به گزارش تور مسافرتی خراسان رضوی سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائرین پیاده امام رضا(ع) اظهار داشت: کاروان های پیاده که هر سال در دهه پایانی صفر به قصد تشرف به بارگاه رضوی به مشهد مقدس مشرف می شوند، بایستی از نیمه دوم ماه محرم در سامانه زائرین پیاده به آدرس www.zaerin۸.ir ثبت نام کنند.

حسین رضائی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: عملیات ثبت نام تا آخر محرم ادامه می یابد. زمان ثبت نام برای مدیرانی که در سالهای گذشته در سامانه ثبت نام داشته اند، از راه پیامک اطلاع رسانی خواهد شد که لازم است در زمان مقرر نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. مدیران جدید کاروان های پیاده هم با عنایت به مدارک خواسته شده لازم است در سایت نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: برای کاروان های جدید ظرفیت ۱۵۰ نفر در نظر گرفته شده است. مدیران کاروان های زیارتی ضمن بارگذاری مدارک خواسته شده در سامانه معاون و روحانی کاروان را هم باید مشخص کرده و اسامی زائرین را به تفکیک مرد و زن ثبت نمایند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائرین پیاده امام رضا(ع) اظهار داشت: بر مبنای ثبت نام کاروان ها برنامه ریزی زمان حرکت و نحوه خدمت رسانی در راه و همینطور استفاده از ظرفیت ایستگاه ها و محل اسکان کاروان ها در مشهد مشخص می شود. از مدیران کاروان های زیارتی تقاضا می شود در زمان ثبت نام مجوز شورای هیات مذهبی و فرمانداری شهرستان خویش را در سامانه بارگذاری کنند.

وی افزود: با عنایت به وضعیت انتشار کرونا کاروان های پیاده ۲ سال از حضور در راهپیمائی دهه آخر صفر محروم بوده اند. از آغاز سال جاری و در دهه کرامت و ولایت زائاین پیاده زیادی به مشهد مشرف شده اند که پیشبینی می شود در دهه آخر صفر حداقل ۶۰۰ هزار زائر پیاده میهمان مشهدالرضا باشند.

رضایی تصریح کرد: افزایش خدمات در ایستگاه های صلواتی بین راهی در دستور کار جمعیت خدمت گزاران قرار گرفته و با تمهیداتی که انجام شده و اعلام آمادگی خیرین هشت استان کشور ظرفیت پذیرایی و خواب ایستگاه های میان راهی افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: از ستاد خدمات سفر استانهای مازندران، گلستان، سمنان، خراسان رضوی، جنوبی و شمالی درخواست دارم جهت تأمین آب آشامیدنی و غیر شرب، برق و سوخت ایستگاه های صلواتی بین راهی، امداد جاده ای و نظارت بهداشتی همانند سنوات گذشته مساعدت و همکاری کنند. به کلیه مدیران ایستگاه های صلواتی در ۶ محور ورودی به مشهد و ۲ محور فرعی تاکید شده خدمات خویش را با عنایت به پروتکلهای بهداشتی عرضه کنند.

منبع: