سایتی برای معرفی تورهای مسافرتی و گردشگری
معاون سازمان راهداری: سفرهای اتوبوسی نوروز ۸۰ درصد کمتر از پارینه بود

معاون سازمان راهداری: سفرهای اتوبوسی نوروز ۸۰ درصد کمتر از پارینه بود

تور مسافرتی: معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از کاهش ۸۰ درصدی سفرهای جاده ای ناوگان عمومی در نوروز امسال در مقایسه با نوروز سال قبل آگاهی داد.

به گزارش تور مسافرتی به نقل از مهر، مهران قربانی در گفت وگوی زنده تلویزیونی با شبکه خبر با اشاره به اینکه غالب مراکز گردشگری، اقامتی، هتل ها و مراکز مشابه هم اکنون فعال نیستند، اظهار داشت: با بررسی هایی که انجام داده ایم، تقریباً با اطمینان می توان اظهار داشت که سفرهایی که توسط اتوبوس و ناوگان رسمی مسافری انجام می شود، عمدتاً سفرهای ضروری و اجتناب ناپذیر هستند.
وی این سفرها را با اهداف برگشت به شهر محل اقامت یا محل اشتغال یا مقاصد درمانی ذکر و اظهار نمود: رقمی که هم اکنون در بخش حمل و نقل مسافری جاده ای داریم، در دو هفته گذشته نسبت به زمان مشابه سال قبل ۸۰ درصد کاهش داشته است.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره کرد: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، در هفته گذشته، در ایام مختلف بمراتب نسبت به هفته پیش از آن، روند نزولی سفرهای جاده ای، با سرعت بیشتری اجرا شد. بدین سبب غالب سفرهای جاده ای با ناوگان عمومی، به شهروندانی اختصاص دارد که باتوجه به اضطراری که دارند و از طرف دیگر، امکان سفر با خودروی شخصی برایشان مهیا نیست، پس به سفرهای ضروری با ناوگان عمومی روی آورده اند.

منبع: